" بخش اطلاع رسانی سومین همایش ملی توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور"

 

 

اطلاعیه شماره 11(لینک ورود به فضای مجازی همایش)

ضمن تشکر از مشارکت همه پژوهشگران، اساتید و دانشجویان ارجمند، به اطلاع می رساند طبق اطلاعیه شماره 9 و نحوه برگزاری همایش بصورت مجازی، برای ورود به فضای مجازی برگزاری همایش از لینک زیر استفاده کنید.

لینک ورود به همایش:              https://www.skyroom.online/ch/hossein5092811/geography

 

اطلاعیه شماره 10(برنامه اجرایی همایش)

جهت مشاهده برنامه اجرایی  سومین همایش ملی توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور اینجا را کلیک کنید.

 

 اطلاعیه شماره 9(نحوه برگزاری همایش)

با تمام تلاش همکاران در دبیرخانه همایش و انجمن بنا بود که این رخدداد علمی و پژوهشی بصورت حضوری در خانه اندیشمندان علوم انسانی در تهران برگزار شود. اما با کمال تاسف بدلیل شیوع موج ششم بیماری کرونا و شرایط حاد آن در کشور و  بر اساس سی و سومین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا تمامی نشست ها و همایش ملی درکشور بایستی بصورت مجازی برگزار شود. بدینوسیله به اطلاع تمامی اندیشمندان و پژوهشگران در این همایش که مقالات آنان چه بصورت سخنرانی و پوستری پذیرفته شده است، می رساند که مقالات آنان بصورت مجازی در تالار های گفتگو ارائه می شود. در ضمن برنامه اجرایی در اطلاعیه های بعدی خدمت عزیزان اطلاع رسانی می شود.

در پایان شایان توجه است که تمامی مقالات همایش نیز در مجموعه مقالات سومین همایش ملی توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور از طریق انتشارات انجمن چاپ و در اختیار تمامی عزیزان قرار می گیرد.

 

اطلاعیه شماره 8(نتایج نهایی مقالات)

ـ برای مشاهده فهرست مقالات پذیرفته شده برای ارائه سخنرانی در سومین همایش چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم اینجا را کلیک کنید.
ـ  برای مشاهده فهرست مقالات پذیرفته شده برای ارائه پوستری در سومین همایش چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم اینجا را کلیک کنید.
ـ برای مشاهده فهرست مقالات پذیرفته شده جهت درج در مجموعه مقالات در سومین همایش چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم اینجا را کلیک کنید.

محققان ارجمندی که مقاله آنان جهت ارائه سخنرانی و پوستری و همچنین درج در مجموعه مقالات انتخاب شده است لطفا به نکات زیر توجه فرمایند:
ـ جهت یکسان سازی سخنرانی ها و پوسترها، از دستورالعمل های مندرج در فایل قالب سخنرانی و پوستری استفاده فرمایید.
ـ مقالاتی که در سه قالب(سخنرانی، پوستر و مجموعه مقالات) مورد پذیرش قرار گرفته است باید مطابق با اطلاعیه شماره 6 تا پایان روز شنبه مورخ 7 اسفند ماه 1400 اقدام به واریز هزینه ها نموده و فیش واریزی خود را با مشخصات نویسندگان و عنوان مقاله به آدرس ncrsd3.iagrp@yahoo.com ارسال نمایند(غیر قابل تمدید)

ـ لطفا حداکثر تا ساعت 24 روز شنبه مورخ 7 اسفند ماه 1400، مقاله خود را در قالب سخنرانی یا پوستر به ایمیل همایش ncrsd3.iagrp@yahoo.com ارسال نمایید(غیر قابل تمدید).

 

اطلاعیه شماره 7(قالب های ارائه به صورت سخنرانی و پوستر)

ـ جهت دریافت قالب سخنرانی مقالات سومین همایش چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور اینجا را کلیک نمایید.
ـ جهت دریافت قالب پوستر مقالات سومین همایش چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور اینجا را کلیک نمایید.

 

 اطلاعیه شماره 6(هزینه های شرکت در همایش)

به اطلاع پژوهشگران ارجمند می رساند پس از اعلام مقالات پذیرفته شده، باید در اسرع وقت اقدام به واریز هزینه ها برای ثبت نام نهایی بشرح زیر نمایید:

شماره کارت  6037997382372101 بنام مصطفی طالشی دبیر علمی همایش نزد بانک ملی ایران و فیش واریزی را نیز به ایمیل همایش به آدرس ncrsd3.iagrp@yahoo.com ارسال فرمایید.

 

 اطلاعیه شماره 5

به اطلاع می رساند با توجه به استقبال گسترده علاقه مندان و پژوهشگران محترم و درخواست های مکرر جهت تمدید مهلت ارسال مقالات، دبیرخانه همایش اقدام به تمدید مهلت ارسال مقالات نموده است. لذا پژوهشگران گرامی می توانند تا پایان روز 1400/11/22 نسبت به ارسال مقاله خوداقدام نمایند.

 

 اطلاعیه شماره 4:

به اطلاع دانشجویان و پژوهشگران علاقه مند می رساند کلیه مقالات پذیرفته شده در سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) انتشار و نمایه سازی خواهند شد.

کد اختصاصی همایش: 83439-00211

 

اطلاعیه شماره 3

انجمن جغرافیا و برنامه ریزی روستایی ایران با درک اهمیت و جایگاه روستاها در توسعه ملی اقدام به برگذاری سومین همایش ملی توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور نمود و در راستای برگزاری و تشکیل هر چه بهتر همایش  موفق به اخذ مجوز لازم از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بر اساس نامه شماره 3/3/3/251477 مورخ 1400/10/04 گردیده است.(دانلود مجوز)

 

 اطلاعیه شماره 2

به اطلاع می رساند با توجه به استقبال گسترده علاقه مندان و پژوهشگران محترم و درخواست های مکرر جهت تمدید مهلت ارسال مقالات، دبیرخانه همایش اقدام به تمدید مهلت ارسال مقالات نموده است. لذا پژوهشگران گرامی می توانند تا پایان روز 1400/09/20 نسبت به ارسال مقاله خوداقدام نمایند.

 

دریافت پوستر همایش

جهت دریافت و دانلود پوستر سومین همایش ملی توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور اینجا را دانلود نمایید(دانلود پوستر)


اهداف برگزاری همایش:

 • نگرش علمی به طرح های اقتصادی و اشتغال زایی روستایی برنامه ششم توسعه کشور.
 • نگرش علمی به مسایل روستاهای پیرامون شهرها و نظام بازآفرینی روستایی
 •  تبادل دیدگاه های نخبگان و پژوهشگران  و مدیران دستگاه‌های اجرایی درباره توسعه پایدار روستایی کشور؛
 •  نقد و آسیب شناسی برنامه های توسعه پایدار روستایی در ایران؛
 •  تحلیل فرایند تولید، اشتغال و افزایش بهره وری در مناطق روستایی؛
 •  آسیب شناسی روند حاشیه نشینی در روستاهای پیراشهری و الحاق روستاها به شهر؛
 •  تحلیل ارزش های روستایی، نظام اسکان و بازآفرینی روستایی.

 


محورهای همایش

توسعه اقتصادی و اشتغال زایی نواحی روستایی

 • روند تحولات اقتصادی و اشتغال روستایی در ایران
 •  جامعه محلی و  فقر زدایی روستایی
 • امنیت غذایی،  اشتغال زایی روستایی و توسعه اقتصاد روستایی
 • مخاطرات محیطی نواحی روستایی
 • کشاورزی پایدار و اشتغال زایی روستایی

 

راهبردها و سیاست های آمایش و توسعه فضاهای روستایی و پیراشهری

 • سیاست ها و برنامه های مرتبط با روستاهای پیراشهری
 • جنبه ها و مشکلات حقوقی و قضایی در روستاهای پیراشهری
 • سیاست های الحاق و ادغام روستاها به شهر
 • خزش شهری و تحولات روستاها

ساختار همایش

ـ رئیس همایش

ـ دبیر علمی همایش

ـ دبیر اجرایی همایش

ـ اعضای کمیته علمی همایش(دانلود)

تاریخ های مهم
 • مهلت ارسال مقالات: 22 بهمن 1400
 • زمان برگزاری همایش: 11 اسفند 1400

دانلود فایل های  مرتبط با سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور

 دانلود فایل فرمت اصل مقاله

 


نحوه ارسال اصل مقالات و فایل های مرتبط

به اطلاع پژوهشگران و دانشجویان ارجمند می رساند مقالات خود را به آدرس الکترونیکی همایش ncrsd3.iagrp@yahoo.com ارسال نمایید.

 


اطلاعیه شماره 1:
به اطلاع دانشجویان و پژوهشگران علاقه مند می رساند با توجه به تفاهم به عمل آمده مقرر گردید که کلیه مقالات پذیرفته شده در سومین همایش ملی چشم انداز توسعه پایدار روستایی در برنامه هفتم توسعه کشور در پایگاه مرجع دانش سیویلیکا(Civilica) انتشار و نمایه سازی خواهند شد.